شبکه عنکبوت به صحت نظر کیهان اعتراف کرد (خبر ویژه)

شبکه عنکبوت به صحت نظر کیهان اعتراف کرد (خبر ویژه)

پیوند شماری از رسانه های زنجیره ای در عرصه اینترنت علنی شد. کیهان سال ها پیش گزارش داده بود که اجزای شبکه عنکبوت با هم در ارتباطند و از اتاق فرمان واحد زیرنظر سرویس های جاسوسی سیا، موساد و ام آی 6 اداره می شوند.
به تازگی سایت های جرس (جنبش راه سبز)، سحام نیوز (وابسته به کروبی و منتشرکننده شایعات انبوه)، امروز (وابسته به سازمان مجاهدین انقلاب و حزب مشارکت)، میزان خبر (ارگان گروهک نهضت آزادی)، تحول سبز و ندای سبز در بیانیه مشترکی اعلام هماهنگی و همبستگی کردند و این در حالی است که این سایت ها در کنار سایت هایی نظیر روزنت، گویانیوز، رادیو زمانه، بی بی سی، رادیو فردا، نوروز، اخبار روز، گذار همدمی (سایت وزارت خارجه اسرائیل)، العربیه، بالاترین، پیک نت و... دهها سایت دیگر هم پوشانی دارند و عملا 70درصد مطالب آنها تولیدات واحدی است که صرفا بازنشر شده و بدون ذکر منبع عملا لینک داده می شود.
ویژگی عمده این شبکه زنجیره ای انتشار و پژواک شایعه در مسیر جنگ روانی است که اگرچه در میان افکار عمومی ملت ایران بازخورد بسیار ضعیفی پیدا می کند اما نوعا به کار تخدیر روانی گروهک های ضدانقلاب خارجی و داخلی می آید و به شدت توهم زاست. برخی از این سایت ها چند ماهی است که از حباب مجازی، جنبش خیالی در حوزه مجازی و انجام عملیات over dose (خودکشی بر اثر مصرف زیاده از حد دارو) در عرصه اینترنت خبر می دهند.
به سایت ها و وبلاگ هایی نظیر جنبش سبز، ندای سبز و تحول سبز، می توان انواع سبزی های دیگر را هم اضافه کرد که مانند علف هرز روئیده اند و به شهادت برخی از آنها نظیر سایت بالاترین به طور متوسط در روز حتی چندصد مراجعه کننده هم ندارند و البته اغلب آن چند صد نفر هم گردانندگان سایت ها و وبلاگ های دیگرند که قرار است از روی یکدیگر کپی بزنند!

/ 0 نظر / 3 بازدید