اقلیت مجلس حق داشتند کروبی را بایکوت کنند (خبر ویژه)

اقلیت مجلس حق داشتند کروبی را بایکوت کنند (خبر ویژه)

مهدی کروبی چند روز پس از آن که در دیدار جمعی از اعضای فراکسیون اقلیت مجلس (موسوم به فراکسیون خط امام) مدعی شد «عزادار خط امام و انقلاب است» مخفیانه با شماری از عناصر ضد انقلاب و اعضای گروهک نهضت آزادی ملاقات و رایزنی کرد.
در حالی که سایت رسمی حزب اعتماد ملی (سحام نیوز) با وجود سپری شدن چند روز درباره این ملاقات سکوت کرده، سایت جرس (وابسته به حلقه ماسونی لندن) از ملاقات کسانی چون سحابی، حبیب پیمان، بسته نگار، تقی رحمانی، رضا علیجانی، هدی صابر، محمد اردهالی و مرضیه مرتاضی با کروبی خبر داد. در خبر چند سطری جرس از این ملاقات آمده است: «فعالان ملی- مذهبی در این دیدار از صداقت و شجاعت مهدی کروبی و اینکه ایشان علیرغم جسارت قابل احترامشان، همیشه در چارچوب معقول و معتدل حرکت کرده اند، تقدیر کرده و اظهار امیدواری کردند که سال جاری نیز همچنان با روحیه حق جویانه شان پیگیر مطالبات مردم و به ویژه آزادی زندانیان باشند. کروبی هم خطاب به حاضران خاطرنشان کرد ما همچنان روی حرف های خود ایستاده ایم و برای تغییر اوضاع هم دعا می کنیم.»
این در حالی است که کروبی در دیدار شماری از اعضای فراکسیون اقلیت مجلس مدعی شده بود «فرقه ای کوچک به نام اسلام و دین، تهمت و دروغ رواج می دهد. من امروز علاوه بر آن که عزای امام راحل و انقلاب را گرفته ام، بیش از همه عزای اسلام و امیرالمؤمنین را با این رفتارها گرفته ام.»
به خاطر موضع ضد انقلابی و منافقانه کروبی، بسیاری از اعضای فراکسیون اقلیت حاضر به دیدار با وی نشدند به طوری که از حدود 45 عضو اقلیت، تنها 15- 14نفر با وی دیدار کردند.
گفتنی است کروبی ارتباطات مستمری با گروهک نهضت آزادی (گروهک وابسته به لانه جاسوسی آمریکا و مطرود حضرت امام خمینی) برقرار کرده است. وی 25 آبان سال گذشته نیز با نصیحت هشدارآمیز شماری از اعضای اقلیت مجلس مواجه شده بود. اما کروبی در همان روز و ساعاتی پس از ملاقات با اعضای اقلیت مجلس، با یکی از اعضای گروهک نهضت آزادی (حاج سیدجوادی) ملاقات و گزارشی از رفتارهای ضدانقلابی انجام شده در روز 13آبان را ارائه کرد.
اعضای اقلیت مجلس آن روز از کروبی خواسته بودند با مخالفان نظام و خط امام مرزبندی کند تا هزینه های غیرضروری متوجه اصلاح طلبان نشود. اما کروبی در ملاقات با حاج سیدجوادی بر سر لزوم تشکیل ائتلاف فراگیر با گروهک هایی نظیر نهضت آزادی توافق کرده بود.
مواضع بی خردانه و ضدانقلابی کروبی که به واسطه تحریک برخی عناصر نفوذی در ستاد حزب وی صورت گرفت، باعث شد آرای 5 میلیونی وی در انتخابات سال 84 به حدود 330 هزار رای در سال 88 (زیر یک درصد) سقوط کند.

/ 0 نظر / 3 بازدید