چتر امنیتی ایران گروهک های خارج نشین را به وحشت انداخت (خبر ویژه)

چتر امنیتی ایران گروهک های خارج نشین را به وحشت انداخت (خبر ویژه)

گروهک فدائیان خلق نسبت به اقتدار بین المللی و گسترش چتر امنیتی ایران در جهان ابراز نگرانی کرد.
ارگان این گروهک-اخبار روز- با مرور برخی تحولات و اخبار که از قدرت امنیتی و بین المللی روزافزون جمهوری اسلامی ایران حکایت می کند، نوشت: جمهوری اسلامی در آزادی ماموران خود طی سال های اخیر موفق عمل کرده است از جمله آزادی علی وکیلی راد قاتل شاپور بختیار از فرانسه اما او اولین نفر نیست پیش از او کاظم دارابی از متهمان پرونده میکونوس هم توسط کشور آلمان آزاد شده بود و پیشتر، انیس نقاش شهروند لبنانی که مسئول اولین عملیات ناموفق ترور بختیار بود از زندان فرانسه آزاد شده بود. نیز، اعضای دستگیر شده سپاه قدس در اربیل که طی معامله ای پیچیده با دستگاه امنیتی ایالات متحده با میانجی گری مقامات عراقی آزاد شده و به ایران بازگردانده شدند.
«اخبار روز» در عین حال دو دروغ را با هم گفته است اول اینکه اتباع ایرانی آزاد شده همگی بیگناه بودند و به دلایل واهی بازداشت شده بودند و ثانیاً ایران برای آزاد کردن اتباع خود هیچ معامله ای نکرد و امتیازی نداد که این قدرت مضاعف جمهوری اسلامی را نشان می دهد.
این سایت گروهکی در عین حال نوشت: تلاش موفق جمهوری اسلامی در جهت آزادی افراد مذکور از چند جهت قابل توجه است. اول و مهمتر از همه، پشت گرمی دادن به مامورین داخلی و خارجی دستگاه امنیتی است. جمهوری اسلامی آشکارا به مامورین امنیتی خود می گوید که آنها را فراموش نمی کند و از هیچ حرکتی برای آزادی آنها فروگذار نخواهد کرد. این اقدامات موجب آن می گردد که نیروهای دستگاه امنیتی با طیب خاطر به ماموریت های آینده فرستاده شده و به آنها اطمینان داده می شود که در صورت دستگیری، در یک معامله امنیتی امکان رهایی آنها فراهم خواهد شد. از جهت دیگر، دولت های غربی با تن دادن به چنین معاملاتی متاسفانه هم اعتبار سیاسی خود را از دست می دهند و هم اینکه عملاً با باج دهی به شبکه امنیتی ایران زمینه های بیشتری برای فعالیت در کشورهای خود فراهم می آورند. در ضمن در نتیجه چنین معاملاتی بسیاری از مخالفین جمهوری اسلامی در خارج از کشور مرعوب شده و عملاً به حاشیه رانده می شوند.
ارگان گروهک فدائیان خلق- گروهکی که هم اینک به سرویس های اطلاعاتی غربی بیگاری می دهد- در ارزیابی وجه دیگری از قدرت امنیتی و اطلاعاتی ایران نوشت: اخیراً متاسفانه ایران با استفاده از امکانات تعقیب و استرداد متخلفین از طریق پلیس بین الملل(اینترپل) به پرونده سازی علیه بخشی از مخالفین در کشورهای دیگر پرداخته و به این گونه موجبات هراس و وحشت آنان را حتی در خارج از کشور فراهم نموده است. آخرین نمونه آن پرونده سازی بر علیه آقای شهرام همایون، مجری تلویزیون شبکه یک از لوس آنجلس است. از سوی دیگر فرود آوردن اجباری هواپیمای حامل عبدالمالک ریگی و شناسایی و تعقیب او و چند تن از همراهانش که مقامات امنیتی از آن به عنوان یک شاهکار اطلاعاتی یاد کردند نیز در همین راستاست. جمهوری اسلامی با دستگیری عبدالمالک ریگی تلاش کرد نشان دهد که از سازمان های جاسوسی آمریکا و اسرائیل که به اعتراف ریگی از وی حمایت می کرده اند، پیشی گرفته است. یکی دیگر از عرصه های جنگ روانی و اطلاعاتی دستگاه امنیتی با مخالفین نظام عرصه تقابل در شبکه تارنمای جهانی یا دنیای سایبری است که ارتش سایبری ایران می کوشد برتری خود را به نمایش بگذارد.
شایان ذکر است اعضای گروهک فدائیان خلق در کشورهای انگلیس، آلمان، فرانسه، سوئد ، هلند و آمریکا پراکنده هستند واغلب برای گذران زندگی مجبور شده اند در خدمت سرویس های امنیتی کشور محل اقامت در آیند. نویسنده مقاله اخیر در آمریکا اقامت دارد.

/ 0 نظر / 3 بازدید